Master Schedule

# Div Time Arena Home Visitors
Thursday, November 7, 2019
1 Atom A-Crosby 5:00 p.m. Senecal Orleans Rush A Cumberland Dukes A1
2 Atom A-McDavid 5:30 p.m. Manley Ottawa East Ruthless Racoons A Blackburn Stingers Atom A
3 Atom A-McDavid 6:00 p.m. Senecal Cumberland Dukes A4 Metcalfe Jets A
4 Atom A-Crosby 6:30 p.m. Manley Nepean Attack (Raiders, Team A) South End Atom A1
5 Atom B-Howe 7:00 p.m. Senecal Orleans Rush B2 West End H.L. Atom B4
6 Atom B-Howe 7:30 p.m. Manley Russell Warriors Atom B1 Cumberland Dukes B6
 
Friday, November 8, 2019
7 Atom B-Yzerman 5:00 p.m. Senecal Leitrim Hawks Atom B1 Ottawa East Atom B1 Bandits
8 Atom B-Yzerman 5:30 p.m. Manley Rockland NATS B1 Osgoode Rideau Senators B2
9 Atom C-Lafleur 6:00 p.m. Senecal Orleans Rush Atom C Nepean Team Awesome C
10 Atom C-Lafleur 6:30 p.m. Manley Leitrim Hawks Atom C2 The Canterbury Battle Cats C1
11 Atom B-Messier 7:00 p.m. Senecal Leitrim Hawks Atom B2 Blackburn Stingers Atom B1
12 Atom B-Messier 7:30 p.m. Manley West End H.L. Atom B2 Osgoode Rideau Senators B3
 
Saturday, November 9, 2019
13 Atom B-Gretzky 7:00 a.m. Senecal South End Capitals B2 Orleans Rush B1
14 Atom A-Towes 7:30 a.m. Manley Cumberland Dukes A2 Leitrim Hawks Atom A1
15 Atom A-Towes 8:00 a.m. Senecal Ottawa Centre Scorpions (Atom A1) Aylmer Extremes Atom A
16 Atom B-Gretzky 8:30 a.m. Manley Leeds Chargers Atom B Leitrim Hawks Atom B3
17 Atom A-Crosby 9:00 a.m. Senecal Orleans Rush A Nepean Attack (Raiders, Team A)
18 Atom A-Crosby 9:30 a.m. Manley Cumberland Dukes A1 South End Atom A1
19 Atom A-McDavid 10:00 a.m. Senecal Cumberland Dukes A4 Ottawa East Ruthless Racoons A
20 Atom A-McDavid 10:30 a.m. Manley Metcalfe Jets A Blackburn Stingers Atom A
21 Atom B-Howe 11:00 a.m. Senecal Cumberland Dukes B6 Orleans Rush B2
22 Atom B-Howe 11:30 a.m. Manley West End H.L. Atom B4 Russell Warriors Atom B1
23 Atom B-Yzerman 12:00 p.m. Senecal Leitrim Hawks Atom B1 Rockland NATS B1
24 Atom B-Yzerman 12:30 p.m. Manley Ottawa East Atom B1 Bandits Osgoode Rideau Senators B2
25 Atom C-Lafleur 1:00 p.m. Senecal The Canterbury Battle Cats C1 Orleans Rush Atom C
26 Atom C-Lafleur 1:30 p.m. Manley Leitrim Hawks Atom C2 Nepean Team Awesome C
27 Atom B-Messier 2:00 p.m. Senecal Osgoode Rideau Senators B3 Leitrim Hawks Atom B2
28 Atom B-Messier 2:30 p.m. Manley Blackburn Stingers Atom B1 West End H.L. Atom B2
29 Atom B-Gretzky 3:00 p.m. Senecal Orleans Rush B1 Leeds Chargers Atom B
30 Atom B-Gretzky 3:30 p.m. Manley Leitrim Hawks Atom B3 South End Capitals B2
31 Atom A-Towes 4:00 p.m. Senecal Aylmer Extremes Atom A Leitrim Hawks Atom A1
32 Atom A-Towes 4:30 p.m. Manley Cumberland Dukes A2 Ottawa Centre Scorpions (Atom A1)
33 Atom A-McDavid 5:00 p.m. Senecal Ottawa East Ruthless Racoons A Metcalfe Jets A
36 Atom B-Yzerman 5:30 p.m. Manley Osgoode Rideau Senators B2 Leitrim Hawks Atom B1
 
Sunday, November 10, 2019
35 Atom B-Yzerman 7:00 a.m. Senecal Ottawa East Atom B1 Bandits Rockland NATS B1
34 Atom A-Crosby 7:30 a.m. Manley South End Atom A1 Orleans Rush A
37 Atom B-Messier 8:00 a.m. Senecal Blackburn Stingers Atom B1 Osgoode Rideau Senators B3
38 Atom B-Messier 8:30 a.m. Manley Leitrim Hawks Atom B2 West End H.L. Atom B2
39 Atom B-Gretzky 9:00 a.m. Senecal Leeds Chargers Atom B South End Capitals B2
40 Atom B-Gretzky 9:30 a.m. Manley Orleans Rush B1 Leitrim Hawks Atom B3
41 Atom B-Howe 10:00 a.m. Senecal West End H.L. Atom B4 Cumberland Dukes B6
42 Atom B-Howe 10:30 a.m. Manley Orleans Rush B2 Russell Warriors Atom B1
43 Atom A-Crosby 11:00 a.m. Senecal Cumberland Dukes A1 Nepean Attack (Raiders, Team A)
44 Atom A-McDavid 11:30 a.m. Manley Blackburn Stingers Atom A Cumberland Dukes A4
45 Atom A-Towes 12:00 p.m. Senecal Leitrim Hawks Atom A1 Ottawa Centre Scorpions (Atom A1)
46 Atom A-Towes 12:30 p.m. Manley Aylmer Extremes Atom A Cumberland Dukes A2
47 Atom C-Lafleur 1:00 p.m. Senecal Nepean Team Awesome C The Canterbury Battle Cats C1
48 Atom C-Lafleur 1:30 p.m. Manley Orleans Rush Atom C Leitrim Hawks Atom C2
SF-B1 Atom B 2:00 p.m. Senecal B Semi-Finals 1 See Playoff Page for Teams
SF-B2 Atom B 2:30 p.m. Manley B Semi-Finals 2 See Playoff Page for Teams
SF-A1 Atom A 3:00 p.m. Senecal A Semi-Finals 1 See Playoff Page for Teams
SF-A2 Atom A 3:30 p.m. Manley A Semi-Finals 2 See Playoff Page for Teams
FIN-C Atom C 4:30 p.m. Manley C Finals See Playoff Page for Teams
FIN-B Atom B 5:30 p.m. Manley B Finals See Playoff Page for Teams
FIN-A Atom A 6:30 p.m. Manley A Finals See Playoff Page for Teams